2025-ci il mart ayında iş və istirahət günləri bilindi
Azərbaycanda 2025-ci ilin mart ayında iş və istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib.
VM Consulting MMC bildirir ki, Baş nazir Əli Əsədov bununla bağlı qərar imzalayıb. Qərara uyğun olaraq, iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilir.
Onu da bildirək ki, 2025-ci il üçün iş vaxtı normasına uyğun olaraq, 8 Mart – Qadınlar Günü; 20, 21, 22, 23, 24 mart – Novruz bayramı və 30, 31 mart – Ramazan bayramı iş günləri deyil.
Martın 8-i və 23-ü şənbə, 24-ü və 30-u isə bazar gününə (qeyri-iş günlərinə) düşdüyündən uyğun olaraq, martın 10-u, 25-i, 26-sı və aprelin 1-i qeyri-iş günü sayılacaqdı. Ancaq yeni qərarla martın 10-u və aprelin 1-i iş günü, martın 25-i və 26-sı qeyri-iş günü hesab ediləcək. Beləliklə, ölkədə martın 20-dən aprelin 1-dək – yəni 12 gün ardıcıl qeyri-iş günü olacaq.